برخی اوقات بدون هیچ دلیل مشخصی خانه یا محل کارمان مملو از مورچه می شود. اگرچه مورچهن ها به خودی خود مزاحم یا گزنده نیستند، اما به هر حال ورود مورچه های به خانه با مخاطراتی بهداشتی همراه است.


...

برخی اوقات بدون هیچ دلیل مشخصی خانه یا محل کارمان مملو از مورچه می شود. اگرچه مورچهن ها به خودی خود مزاحم یا گزنده نیستند، اما به هر حال ورود مورچه های به خانه با مخاطراتی بهداشتی همراه است.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، آخرین راه برای مبارزه با مورچه ها سمپاشی است. اما چه روش های دیگری برای مبارزه با مورچه ها وجود دارد؟

با حمله مورچه های مزاحم چه کنیم؟!

مواد نفتی

موادی که بوی تندی دارند می توانند مورچه ها را عاصی کنند. برای مثال نفت،گازوئیل و بنزین می توانند فراری دادن مورچه ها را تسریع کنند.

 

مواد قندی را محافظت کنید

مورچه ها علاقه خاصی به مواد قندی دارند. از عسل تا قند و شکر جزو موارد علاقه مندی مورچه ها است. بنابراین بهتر است این نوع مواد را از سر راه مورچه ها بردارید. یکی از اشتباهات رایج، باز گذاشتن درب ظرف های عسل و شکر است.

با حمله مورچه های مزاحم چه کنیم؟!

مواد اسیدی را امتحان کنید

گفته می شود سرکه و ابلیمو تا حدودی در فراری دادن مورچه ها موثرند. به نظر می رد علت این موضوع خاصیت اسیدی و قلیایی این مواد است.

 

خانه تکانی کنید

گاهی یک خانه تکانی و نظافت ساده می تواند نقشی موثر در کاهش حمله سنگین مورچه ها ایفا کند. بنابراین بهتر است یک خانه تکانی اساسی را امتحان کنید.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir)

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 مهر 1397    | توسط: mehdi shoosh    |    | نظرات()